כל מה שאנחנו לא; עלייתן של מכונות התשוקה

אורי שפיר

הקרנת בכורה ביום רביעי, 30/12 בשעה 20:30 במסגרת מסך 4

אנחנו לא מבקשים לספר לכם סיפור, אלא לתרגל את עצם קיומנו בעולם – עולם המצוי בקטסטרופה, עולם המצוי בהדחקה, המעז לדרוש מאיתנו נרטיבים של יציבות, אחדות, לינאריות.
אנחנו מנסות לתרגל את מה שהגוף הרוקד שלנו יודע מזמן – שמעולם לא היינו שלמים, ותכנית הפעולה שלנו מעולם לא הייתה יציבה. אנו מנווטים בתוך מפת השינויים המתחוללים בנו, בריבוי הזהויות שבנו – כל מה שאנחנו, וכל מה שאנחנו לא, האמיתי והפיקטיבי, האורגני והסינתטי – ולא מבקשים דבר חוץ מלהתענג עוד קצת על הפנטזיה בה אנחנו עשויות לנצח.

על הכוריאוגרף

אורי שפיר הוא רקדן, כוריאוגרף ויוצר. בוגר הסדנה למחול בקיבוץ געתון, תכנית ״כלים״ לכוריאוגרפיה, ותכנית תואר שני לכוריאוגרפיה ״מסטר אקסרס״ במונפלייה, צרפת. יוצר עבודות משנת 2009 ומופיע איתן על במות שונות בארץ ובעולם. כרקדן, החל את דרכו באנסמבל בת שבע, והמשיך לשתף פעולה כרקדן-יוצר עם יוצרים ישראלים כמו יסמין גודר, ניב שינפלד ואורן לאור, דנה רוטנברג, מאיה לוי, גיא גוטמן ואחרים. את העבודות שלו ניתן למקם על קו הביניים בין מחול לפרפורמנס, והן חוקרות מצבים שונים של להיות (Being), לפעול (Doing), ולרקוד (Dancing). במופעים שלו הוא חוקר את פעולת ההופעה עצמה, באמצעות תנועה כתובה ולא כתובה, ובאמצעות מבנים ומערכות יחסים משתנים בין המופיע, הקהל והמופע עצמו.

קרדיטים

כוריאוגרפיה: אורי שפיר
רקדנים יוצרים: ענת ועדיה, מיכאל ילון, אורי שפיר
מוזיקה: תומר ברוך, אורי שפיר, סרגיי רחמנינוב, פרנץ שוברט,  c@
עריכה מוזיקלית: תומר ברוך 
תלבושות ותפאורה: רעות שייבה
ניהול חזרות: מאי זרחי
ביצירה משולבים ציטוטים מתוך העבודה :
Moment Musical / by Isadora Duncan
עיצוב תאורה: נדב ברנע
צילום סטילס: אפרת מזור
תודות : למועצת הפיס לתרבות ואמנות ולקרן רבינוביץ לאמנויות (ע״ר), על התמיכה הנוספת ביצירה
העבודה לקחה חלק בתכנית רזידנסי של סטודיו יסמין גודר

 

 

 

 

גלילה למעלה